5 powodów, dla których warto zainwestować w aplikację eventową

| Blog

Planujesz budżet na organizację eventu i zastanawiasz się, czy warto zainwestować w profesjonalną aplikację eventową? To technologiczne rozwiązanie sprawdza się niezależnie od wielkości wydarzenia i liczebności uczestników. Dzięki aplikacji mobilnej możesz usprawnić swój event i zaoszczędzić mnóstwo czasu. Dlatego dziś przedstawimy Ci 5 powodów, dla których inwestycja w aplikację eventową to dobry pomysł!

Bezcenna wiedza

Planowanie eventu to czasochłonne zajęcie. Jako organizatorowi zależy Ci, aby wydarzenie pod każdym względem spełniało oczekiwania wszystkich osób, które chcą wziąć w nim udział. Żeby formuła konferencji, warsztatów czy innego typu wydarzenia była idealnie dopasowana do potrzeb uczestników, warto zrobić wcześniejszy wywiad. A umożliwia to właśnie aplikacja eventowa.

Dzięki niej zdobędziesz bezcenną wiedzę na niemal każdy merytoryczny i organizacyjny temat od wszystkich zainteresowanych osób. A co najważniejsze, możesz to zrobić jeszcze przed wydarzeniem! Świetnym rozwiązaniem jest w tym przypadku ankieta. Poprzez odpowiednią funkcję możesz zadać uczestnikomdowolne pytania, np. jakich prelegentów chętnie wysłuchają lub czego konkretnie chcą się nauczyć.

Ankieta oceniająca konferencję, feedback

Perfekcyjna organizacja

Każdy, kto organizował jakikolwiek event wie, z jaką ilością pracy i godzin bycia w ciągłe gotowości się to wiąże. Dzięki aplikacji eventowej można jednak zminimalizować i zautomatyzować większość działań. Z jej pomocą sprawnie przeprowadzisz proces rejestracji, zapisów na warsztaty czy dodatkowe atrakcje.

Każdy uczestnik posiadający aplikację mobilną będzie na bieżąco informowany o wszystkich aktualizacjach i ewentualnych zmianach.

Jeśli w wydarzeniu biorą udział zorganizowane grupy, możesz rozbudować swoją aplikację eventową o opcję przekazywania newsów konkretnym zespołom. Mogą to być również:

  • agenda wydarzenia,
  • bieżące powiadomienia,
  • polecane hotele
  • materiały do pobrania
  • osoby kontaktowe
  • kanał czatu

Dodatkowo w przypadku, kiedy jako organizator odpowiadasz za zakwaterowanie, możesz skorzystać z funkcji dobierania się w pokojach. Wszystkie kluczowe kwestie organizacyjne skupione w jednym miejscu, Czy może być wygodniej i prościej?

Ciągła aktywizacja uczestników

Czasy, kiedy konferencje były wydarzeniami, w których komunikacja odbywała się tylko w jednym kierunku, dawno minęły. Współcześnie niemal każdy event opiera się na dialogu między prelegentami a uczestnikami oraz ciągłej ich aktywizacji. I tu aplikacja eventowa jest nieoceniona.

Dlaczego? Technologia i wieloletnie doświadczenie w branży pozwala nam na tworzenie aplikacji eventowych opracowanych pod konkretne potrzeby organizatora. Jeśli więc zależy Ci, by skutecznie zaangażować uczestników i gości do współtworzenia eventu, dedykowana aplikacja mobilna jest strzałem w dziesiątkę. Dzięki niej możesz wprowadzić funkcję zadawania pytań uczestnikom lub prelegentom, głosowania na prezentacje lub wystąpienia, a także quizy.

Interakcja, networking, aktywizacja

Feedback na bieżąco

Za co organizatorzy eventów i prowadzący kochają aplikacje mobilne dedykowane konkretnym wydarzeniom? Za to, że mogą być w ciągłym kontakcie ze wszystkimi uczestnikami i prowadzącymi! Ale to jeszcze nie wszystko. Informacje, które spływają na bieżąco do organizatorów, pozwalają na ewentualne korekty i podjęcie konkretnych działań, jeśli sytuacja tego wymaga. Minimalizuje to sytuacje kryzysowe, których każdy organizator chce uniknąć.

Wiesz, co udoskonalić

Dlaczego jeszcze aplikacja eventowa MK Events to dobra inwestycja? Dzięki ankiecie oceniającej, która jest rozsyłana do wszystkich uczestników i prelegentów po wydarzeniu, dowiesz się, które rozwiązania się sprawdziły, a co wymaga ewentualnej poprawy. Pozwoli Ci to w przyszłości precyzyjnie przygotować się do kolejnego wydarzenia i sporo zaoszczędzić.

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wszystkie wątpliwości co do przydatności aplikacji eventowej na Twoim wydarzeniu. Jeśli jednak masz dodatkowe pytania, coś jest niejasne lub chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działamy, zapraszamy do niezobowiązującego kontaktu. Wspólnie opracujemy aplikację mobilną, która spełni oczekiwania nie tylko Twoje, jako organizatora, ale również uczestników i prelegentów.

Używamy plików cookie, aby zapewnić podstawowe funkcje witryny i poprawić komfort korzystania z niej