Możesz skorzystać z naszej aplikacji na dwa sposoby: aplikacja MK Events dostępna w sklepach AppStore i Google Play od ręki lub własnej dedykowanej. Czym się różnią? Przeczytaj poniższy artykuł.
Nasza aplikacja eventowa MK Events jest dostępna w sklepach AppStore i Google Play. Możemy uruchomić dla Ciebie wydarzenie w aplikacji praktycznie od ręki. Możliwe jest również przygotowanie aplikacji w tzw. "wersji dedykowanej", ale to wymaga nieco więcej czasu i wysiłku.
Korzystanie z MK Events
Uczestnik pobiera aplikację MK Events ze sklepu AppStore lub Google Play (https://mkonferencja.pl/aplikacja/mk-events.html), instaluje i wpisuje kod wydarzenia. Od tego momentu treści w aplikacji, kolorystyka, menu, dotyczą Twojego wydarzenia. Kod jest zapamiętany, więc jeśli uczestnik wróci ponownie do aplikacji, nie musi wpisywac kodu drugi raz. Natomiast ikonka aplikacji, powiadomień i ekran startowy pozostają w kolorystyce MK Events.
Korzystanie z dedykowanej aplikacji
Uczestnik pobiera aplikację ze sklepu o wybranej przez Ciebie nazwie, np. Optometria i instaluje. Nie musi już wpisywać żadnego kodu, bo jest on "zaszyty" w aplikacji. Zarówno treści, kolorystyka, menu jak i ikonka aplikacji i powiadomień, ekran startowy pozostają wg brandingu Twojego wydarzenia.
Powyżej na zdjęciu widzimy nasz ekran startowy lub własny ekran w aplikacji dedykowanej. Poniżej przedstawiamy pozostałe różnice w formie graficznej.
Ikona aplikacji
Ikona powiadomień w Android
Wpisanie kodu wydarzenia
Ten ekran jest tylko w MK Events. W wersji dedykowanej nie ma tej konieczności.
Które rozwiązanie wybrać?
Niekwestionowaną zaletą wybrania pierwszego rozwiązania jest fakt, że nasza aplikacja MK Events jest już dostępna w sklepach. Możemy uruchomić i udostępnić wydarzenie uczestnikom od ręki.
Natomiast jeśli oczekujesz szerszego zakresu spójności identyfikacji wizualnej z brandem Twojego wydarzenia, w grę wchodzi aplikacja dedykowana. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, ten scenariusz wymaga jednak, aby aplikacja była opublikowana na kontach AppStore i Google Play organizatora wydarzenia, a nie naszych. Jeżeli te konta już istnieją, wystarczy nadać nam do nich odpowiednie uprawnienia. Jeśli nie, należy te konta założyć. Koszt założenia konta w Google Play to jednorazowa płatność kartą kredytową na kwotę $25. W przypadku AppStore jest to $99 rocznie. Proces założenia kont może trwać kilka dni. Po założeniu, potwierdzeniu i opłaceniu kont, publikujemy aplikacje i czekamy na sprawdzenie aplikacji przez firmy Apple i Google. Proces ten może potrwać nawet 10-14 dni, dlatego trzeba wszystko zacząć odpowiednio wcześniej.
Podsumowując, zależnie od potrzeb, czasu oraz budżetu można wybrać dowolną opcję, tą, która będzie najbardziej Ci odpowiadać.